Meld twijfels of bezorgdheden over mogelijke wanpraktijken bij adoptie aan VCA

Ontdek onze vormingen, groepsbegeleidingen en evenementen

Lees onze nieuwste artikels

Bekijk onze webinars on demand

Leer ons kennen en neem contact op

In onze bib vind je meer dan 700 boeken en films over adoptie en opvoeding

Boek een zaal in Gent voor een vergadering, vorming of activiteit

Steun zorg en begeleiding voor adoptiebetrokkenen met een gift

Meer dan 700 boeken over adoptie & opvoeding

In de bibliotheek van Steunpunt Adoptie vind je meer dan 700 boeken en films over adoptie en opvoeding. Ontlenen is gratis, je betaalt enkel een waarborg en portkosten. Ontlenen is enkel mogelijk binnen België. Klik hier voor meer info.

Pas op: in de zomervakantie is boeken verzenden voor ontlening enkel mogelijk in augustus. Ophalen in juli kan wel gewoon tijdens de uren. 

Terug

Een heel klein beetje oorlog

Omgaan met traumatische ervaringen

Auteur De Soir Erik
Categorie volwassenen
Uitgeverij Lannoo
Isbn 978 9020965179
Jaartal 2006

Misschien werd jij het slachtoffer van een verkeersongeval, een brand, een aanranding, of een andere traumatische ervaring? Of misschien ben je een hulpverlener en voel je je op jouw manier eveneens het 'slachtoffer' van iets wat je in je beroep of je vrijwilligerswerk hebt meegemaakt? Slachtoffers en hulpverleners hebben na een traumatische ervaring behoefte aan specifieke opvang en begeleiding. Hoe kun je traumatische ervaringen te boven komen? Wat is de betekenis van de daden die je hulpverleners stelden toen het jou overkwam? Hoe kun je als hulpverlener nog beter worden in het omgaan met de traumatische ervaringen van anderen en van jezelf? Hoe meld je iemand slecht nieuws? Hoe help je getroffenen bij hun verwerkingsproces? Wat is psychologische begeleiding of psychotraumatherapie? In dit boek zet Erik De Soir de basisprincipes van het omgaan met traumatische ervaringen op een heel aanschouwelijke manier uiteen. Hij legt stap voor stap uit hoe een trauma ontstaat en hoe je er het beste mee om kunt gaan. De talrijke ontroerende getuigenissen, praktijkvoorbeelden en oefeningen maken het boek tot een praktisch werkinstrument voor iedereen die met traumatische ervaringen in contact komt.

Toevoegen aan ontlening

Update cookies preferences