Meld twijfels of bezorgdheden over mogelijke wanpraktijken bij adoptie aan VCA

Ontdek onze vormingen, groepsbegeleidingen en evenementen

Lees onze nieuwste artikels

Bekijk onze webinars on demand

Leer ons kennen en neem contact op

In onze bib vind je meer dan 700 boeken en films over adoptie en opvoeding

Boek een zaal in Gent voor een vergadering, vorming of activiteit

Steun zorg en begeleiding voor adoptiebetrokkenen met een gift

Hechting en trauma bij geadopteerden

-

Vorming voor geadopteerden

Elke adoptie is anders en elke geadopteerde heeft een andere voorgeschiedenis voorafgaand aan adoptie. De impact op het hechtingsproces of de beleving van een veilige hechting of eventuele bijkomende trauma’s is voor iedereen dus verschillend.

In de voorbereidingscursus voor kandidaat-adoptieouders geven we een kader om naar hechting te kijken. Op die manier krijgen ouders handvaten om kinderen te helpen een veilige band op te bouwen. Hoe kunnen ouders zelf een veilige haven zijn voor hun adoptiekind? Hechting is een wederzijds proces waarin kinderen en ouder zich aan elkaar hechten.

Tijdens deze vorming wordt dit kader voorgesteld en gaan we in gesprek over hoe we dit kader ook kunnen gebruiken om naar ons eigen hechtingspatroon te kijken.

Voor wie?
Geadopteerden

Waar?
Gent, VCOK, Raas van Gaverestraat 67a

Prijs?
Gratis

Schrijf je in

Heb je vragen? Misschien vind je ze hier wel tussen.

 

Bekijk alle veelgestelde vragen

Update cookies preferences